Globe Valfler (Glob Vana)

:Globe Valfler
Date:25 Eki, 2013

GELİŞİM Globe valfler (glob vana), kapama, kısma ve ayar amacıyla kullanılmaya uygun valflerdir. Globe valfler çalışma prensibi gereği yüksek akış direnci doğururlar. Sık açma ve kapamaya uygun valf tipidir.

Flanş bağlantılı (FLGD), Konik Diskli, Cıvatalı Kapaklı (BB), Dıştan Vidalı – Boyunduruklu (OSY), Yükselen Milli ve Volanlı (RSH), Değiştirilebilir Sitringli, Cıvatalı Glendli (BG)

 • Gövde

  Valf gövdelerinin küresel yapısı ve büyük yarıçaplı, geniş hacimdeki dizaynı nedeniyle, Globe valflerde titreşim, türbülans (akış düzensizliği), akış direnci vb. asgari düzeye indirilmiştir.

  Valf gövdelerinin içi, gövde ringlerinin oturma yüzeyleri, geniş bölgelerindeki kesit alanları, her türlü akış düzensizliğini azaltarak, valflerde performans ve verimi yüksek tutacak şekilde projelendirilmiştir.

  Gövde ringi yuvaları düzgün şekilde işlemli ve emniyetli diş uzunluğuna sahiptir.

 • Kapak

  Kapaklar valf gövdeleri ile aynı kalite malzemeden üretilirler.

  Gövde ile aynı işletme şartlarında çalışacakları için, kabuk kalınlıkları gövde ile aynıdır.
  GELİŞİM globe Valf kapakları tek parçalıdır. Çatal grubu kapakla yekparedir. Yüksek basınç vana kapaklarında takviye payandaları bulunmaktadır. 150 Lbs, 300 Lbs, 600 Lbs gurubu kapakların conta orturma yüzeyleri yuvarlak, erkek faturalıdır.

  Kapaklar gövdedeki dişi faturaya uygun şekilde oturmaktadır. 600 Lbs istek halinde ANSI B16.20 Standardına uygun Ring Joint tipinde olabilir. 900 Lbs gurubu valf kapaklarındaki conta oturma yüzeyleri ANSI B16.20 standardına uyun tiptedir.

 • Disk

  Globe Valf diskleri, disk somunu ile mile bağlanmıştır. Disk somunu diş boyu ağır hizmet şartlarına uygun olarak boyutlandırılmıştır. Diskler çalışma şartlarında, yüzeylerinin bir kaç defa taşlanıp alıştırılabileceği, emniyetli yüzey kalınlığına sahip olacak şekilde üretilirler. Disk oturma yüzeyleri, leblenmiş gövde ringleriyle tam ve sağlıklı sızdırmazlık sağlayacak hassasiyette taşlanmaktadır.

 • Gövde Ringi

  GELİŞİM Globe Valflerinde düz oturma yüzeyli konik veya küresel tiplerde gövde ringi ve disk kontrüksiyonları mevcuttur.

  Kısma ve ağır çalışma ortamlarında, başka bir istek olmadıkça, bütün basınç sınıflarında konik işlemli gövde ringi ve diskleri kullanılmaktadır.

  Küresel disklerin oturma yüzeyi küresel işlemlidir. Düz ve konik oturma yüzeyli gövde ringleri ile çalıştığında, çapta çizgi halinde temas sağlarlar.

  • Çelik Döküm Globe Valfler
  • Alaşımlı Çelik Döküm Globe Valfler
  • Paslanmaz Çelik Döküm Globe Valfler
  • Dökme Demir Globe Valfler
  • Dövme Çelik (1/2″-2″) Globe Valfler
 • ASME: Class 150, 300, 600, 800, 900, 1500
  DIN: PN 10, 16, 25, 40, 63, 100, 160, 250, 350

 • Globe Valf Kataloğu PDF